Η εφαρμογή StudentsWeb αφορά την άμεση εξυπηρέτηση των φοιτητών, δίνοντας τους τη δυνατότητα πρόσβασης μέσω του Διαδικτύου σε διάφορες υπηρεσίες της Γραμματείας.

Η υπηρεσία προσφέρει στους φοιτητές – χρήστες του συστήματος την δυνατότητα εμφάνισης κάποιων γενικών πληροφοριών του ιδρύματος και του τμήματος Επιστήμης Τροφίμων και Διατροφής.

Επίσης οι φοιτητές μέσω της υπηρεσίας StudentsWeb έχουν τη δυνατότητα να εμφανίσουν και να επεξεργαστούν προσωπικά στοιχεία που αφορούν μόνο τους ίδιους.

Η Είσοδος στην Υπηρεσία StudentsWeb, γίνεται από τον παρακάτω σύνδεσμο:

Πληκτρολογώντας το όνομα χρήστη (username) και τον κωδικό πρόσβασης (password), που σας έχει δοθεί από την Υπηρεσία Εξυπηρέτησης Χρηστών Λήμνου.

Περισσότερες Πληροφορίες και οδηγίες μπορείτε να βρείτε στο εγχειρίδιο χρήσης της εφαρμογής Student Web:

Οδηγίες για την προσθήκη μαθημάτων στην Δήλωση Μαθημάτων, για την εμβόλιμη Εξεταστική του Φεβρουαρίου, μπορείτε να βρείτε στον παρακάτω σύνδεσμο: