Σας ενημερώνουμε ότι ξεκινάμε με το  4ο Κύκλο, στο πλαίσιο  του επιχειρησιακού προγράμματος:

<<Το Πανεπιστήμιο Αιγαίου, βασικός παράγοντας για την οικονομική και κοινωνική ανάπτυξη του Αιγαιοπελαγίτικου χώρου>>.

Στόχος είναι η διδασκαλία και πρακτική σε προχωρημένα θέματα ρομποτικής. Οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία να γνωρίσουν πλοήγηση και έλεγχο ρομπότ. Θα διδαχθεί χειρισμός και έλεγχος με arduino ενώ θα γίνει πρακτική σε θαλάσσια ρομποτάκια που το τμήμα μας έχει φτιάξει και χρησιμοποιεί σε συνεργασία με το ΜΙΤ. Το πρόγραμμα απευθύνεται σε άτομα νεαρής ηλικίας πχ. μαθητές - καθηγητές δευτεροβάθμιας, χωρίς προηγούμενη γνώση στο αντικείμενο. Μετά το πέρας του κύκλου ο συμμετέχων θα μπορεί να σχεδιάσει και να υλοποιήσει ρομποτικό σύστημα.

Με το Επιμορφωτικό Πρόγραμμα: "Ρομποτική: ένας Πρακτικός Κόσμος"

πληροφορίες θα βρείτε στον ακόλουθο σύνδεσμο :
αιτήσεις εγγραφής, για τη Λήμνο:

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ
25 - 02  - 2015