Μπες στο https://opportunities.aiesec.org/programmes και δημιούργησε το προφίλ σου, βάζοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία όπως το κινητό σου τηλέφωνο.

Ενδιαφέρεσαι για πρακτική εργασία πάνω σε ένα αντικείμενο που σου αρέσει στο εξωτερικό;

Γίνε ένας Global Citizen! Θέλεις να γνωρίσεις καλύτερα τον εαυτό σου και τον κόσμο, αναλαμβάνοντας συγχρόνως δράση πάνω σε θέματα που σε απασχολούν; Αυτό το καλοκαίρι, γίνε και εσύ Global Citizen!

Πρόσφερε στην κοινωνία, γνώρισε τον κόσμο και ζήσε την καλύτερη εμπειρία της ζωής σου!

Το Global Citizen είναι το εθελοντικό πρόγραμμα κοινωνικής δράσης στο εξωτερικό της AIESEC, το οποίο σου δίνει τη δυνατότητα να ασχοληθείς με projects σχετικά με την εκπαίδευση, την οικονομία, την τεχνολογία, το περιβάλλον και την κοινωνία. Το πρόγραμμα πραγματοποιείται σε σχολεία, ιδρύματα ή Μην Κυβερνητικούς Οργανισμούς και διαρκεί 6 με 8 εβδομάδες.

Δε χρειάζεται να έχεις κάποια προϋπηρεσία και θα λάβεις εκπαίδευση και υποστήριξη από την AIESEC πριν, κατά τη διάρκεια και μετά το Global Citizen σου.

Σε όλα τα προγράμματα παρέχεται η διαμονή και ανάλογα το πρόγραμμα, και η σίτηση.

Ημερομηνίες Συμμετοχής:

Ιούλιος - Αύγουστος 2016

Πραγματοποιείται σε χώρες όπως η Ιταλία, η Τουρκία, η Ρουμανία, η Πολωνία, η Σερβία και η Αίγυπτος.