• Παρατείνεται η προθεσμία δήλωσης μαθημάτων εαρινού εξαμήνου έως 08/03/2015. Όσοι φοιτητές αντιμετωπίσουν πρόβλημα στη δήλωση της Πτυχιακής Μελέτης, να επικοινωνήσουν με e-mail (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.) με τη Γραμματεία.

• Για τους φοιτητές με έτος εισαγωγής 2009, 2010 ή 2011 και ως τη λήψη πτυχίου, το σύνολο των υποχρεωτικών μαθημάτων παραμένουν όπως παλιότερα ίσχυε (πρόκειται για τη λίστα των 37 μαθημάτων, σύμφωνα με την απόφαση της ΠΓΣ του Τμήματος αριθμ. συνεδρίασης 04/09.05.2012) με εξαίρεση εκείνα τα μαθήματα τα οποία στην τελευταία αναθεώρηση του ΠΠΣ είτε καταργήθηκαν, είτε μετατράπηκαν σε κατ' επιλογήν υποχρεωτικά (ΚΕΥ) .

Γι' αυτούς τους φοιτητές και για τη λήψη Πτυχίου απαιτείται η επιτυχής παρακολούθηση ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 45 μαθημάτων, στα οποία υποχρεωτικά περιλαμβάνονται τα παλαιότερα γι' αυτούς υποχρεωτικά μαθήματα (της λίστας των 37 εκτός των εξαιρέσεων), η συγκέντρωση 240 ΠΜ και 160 ΔΜ.

Από τη Γραμματεία

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ